Montesori osnovna škola

Radi po zvaničnom programu Ministarstva prosvete i nauke Republike Srbije primenjujući savremene montesori principe i metode usvajanja znanja.

Praćenje i napredovanje učenika

Praćenje napredovanja učenika u radu je jedan od najvažnijih zadataka u radu škole. Učenici se ocenjivanjem motivišu da postignu što bolje rezultate.

U prvom razredu ocenjivanje je opisno, dok se od drugog do osmog razreda uspeh učenika ocenjuje numerički. Testiranje učeničkih postignuća se se vrši testovima znanja na kraju svakog klasifikacionog perioda (ukupno 4 testa), a koristimo kako interne tako i nacionalne testove.

Za praćenje napredovanja učenika koriste se i samostalni radovi učenika koji se objedinjuju u učenički portfolio. Roditelji pored uvida u portfolio, imaju i mesečne izveštaje o radu učenika koje šaljemo na kraju svakog meseca elektronskim putem.

U praćenje napredovanja učenika uključeni su i školski psiholog i pedagog koji vrše testiranja dece kako bi pratili razvoj kognitivne, socijalne, emocionalne i motoričke zrelosti učenika čime se ostvaruje praćenje celokupnog napredovanja i razvoja učenika.